ΩΡΕΣ ΓΟΝΕΩΝ

Λόγω αλλαγής του Ωρολογίου Προγράμματος έχουν τροποποιηθεί οι ώρες υποδοχής των γονέων.Παρακαλείσθε να ενημερωθείτε για το νέο πρόγραμμα που ισχύει από 7-11-2016

ΩΡΕΣ ΓΟΝΕΩΝ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Ο Διευθυντής και οι καθηγητές του Σχολείου  σας καλούν
την Τετάρτη 7-12-2016 και ώρα 18:00 στην παιδαγωγική
συνάντηση με σκοπό την ενημέρωσή σας σχετικά με την πρόοδο του παιδιού σας.
Την ίδια ημέρα θα δώσετε και την συνδρομή σας στο Σύλλογο γονέων & κηδεμόνων.

Γιορτή Πολυτεχνείου, 17 Νοεμβρίου 2016

Την Πέμπτη 17-11-2016 οι μαθητές του σχολείου τίμησαν την ημέρα του Πολυτεχνείου με την όμορφη γιορτή που ετοίμασαν οι καθηγήτριες κυρίες Ευκλείδου Κωνσταντίνα, Αγγελίδου Ελένη και Μάντζαρη Δήμητρα. Συγχαρητήρια σε μαθητές και καθηγητές .

Σχολικός Περίπατος – Bazaar της Γ΄ Λυκείου

Στα πλαίσια του σχολικού περιπάτου, οι μαθητές της Γ΄Λυκείου, θέλοντας να ενισχύσουν οικονομικά την Επταήμερη εκδρομή τους, διοργάνωσαν με μεγάλη επιτυχία  bazaar με τρόφιμα που παρασκεύασαν οι ίδιοι άλλα και οι γονείς τους, τα οποία έγιναν ανάρπαστα από τους συμμαθητές και τους καθηγητές τους.Την εκδήλωση έντυσαν με παραδοσιακούς χορούς οι μαθητές της χορευτικής ομάδας του σχολείου. Ένα μπράβο σε όλους τους συντελεστές που έτσι κατέδειξαν το όμορφο κλίμα που διακατέχει τις σχέσεις των μελών της σχολικής κοινότητας του Λυκείου μας.

Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου 2016

Εορτή της 28ης Οκτωβρίου 2016-17