Καθορισμός εξεταστέας ύλης για το έτος 2018 για τα μαθήματα που εξετάζονται πανελλαδικά για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποφοίτων Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου»

Εξεταστέα Ύλη Πανελλαδικών 2018

Αγιασμός σχολικού έτους 2017-2018

Την Δευτέρα 11-9-2017 πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Μαρωνείας & Κομοτηνής κ.κ Παντελεήμονα, με την παρουσία των βουλευτών Μουσταφά Μουσταφά, Αιχάν Καραγιουσούφ και Ιλχάν Αχμέτ, του αντιπεριφερειάρχη Ροδόπης Νίκου Τσαλικίδη, του δήμαρχου Κομοτηνής Γιώργου Πετρίδη, της προϊσταμένης της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Μαίρης Κοσμίδου, καθώς επίσης  αναγνώστηκε μήνυμα του περιφερειακού διευθυντή εκπαίδευσης ΑΜ-Θ.

Εκείνο που επαναλήφθηκε και στο φετινό Αγιασμό και δείχνει το οικογενειακό κλίμα που διέπει τα μέλη της κοινότητας του σχολείου μας, ήταν η μαζική παρουσία των αποφοίτων μαθητών της περσινής χρονιάς που θέλησαν να ξανασυναντήσουν τους καθηγητές τους και να ξαναζήσουν μαθητικές στιγμές.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους

Ένταξης των Σχολών στα Επιστημονικά Πεδία

ΥΑ_Ένταξης_ σε_ Ε.Π

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ-ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Την Δευτέρα 11-9-2017  και ώρα 09:30 π.μ θα πραγματοποιηθεί ο Επίσημος Αγιασμός για την έναρξη της νέας  Σχολικής Χρονιάς.

Την ίδια ημέρα θα δοθεί σε κάθε μαθητή σακούλα  με τα σχολικά βιβλία της Τάξης που θα φοιτήσει.
IMG_20170907_190245 (2) IMG_20170907_085836

Ορισμός εξεταστικών κέντρων και κατανομή σε αυτά των υποψηφίων των επαναληπτικών πανελλαδικών εξετάσεων ΓΕΛ έτους 2017.

ΟΡΙΣΜΟΣ ΕΚ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΕΠΑΝΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ_ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ_ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ _ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ_2017

Η διδακτέα και εξεταστέα ύλη (σχ. έτος 2018) για τα μαθήματα που εξετάζονται στις Πανελλαδικές Εξετάσεις

Υποβολή Μηχανογραφικού η υποψηφίων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, σε ποσοστό 5% επιπλέον των θέσεων εισακτέων, έτους 2017