Daily Archives: 2 Σεπτεμβρίου 2014

ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΤΟΥ ΑΓΙΑΣΜΟΥ

Ανακοινώνεται ότι την Πέμπτη 11-9-2014 και ώρα 10:30 π.μ, θα τελεστεί από τον Μητροπολίτη Μαρωνείας και Κομοτηνής κ.κ Παντελεήμονα  ο Αγιασμός για την Έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2014-2015.

Την ίδια ημέρα θα δοθούν στους Μαθητές τα Σχολικά Βιβλία.

Επι?δειξη των γραπτών των Πανελλαδικών Εξετάσεων-Αιτήσειςς από 1-30 Σεπτεμβρίου

Οι υποψήφιοι  για τα ΑΕΙ  που συμμετει?χαν στις Πανελλαδικε?ς Εξετα?σεις του ε?τους 2014 και επιθυμου?ν να λα?βουν γνω?ση των γραπτω?ν τους δοκιμι?ων,  θα πρέπει να υποβάλλουν αίτηση στη ?ιευ?θυνση ?ευτεροβα?θμιας Εκπαι?δευσης που υπα?γεται το σχολει?ο στο οποι?ο κοινοποιη?θηκαν οι βαθμοι? των μαθημα?των που εξετα?στηκαν     1 ε?ως 30 Σεπτεμβρι?ου 2014.
Μαζι? με την αι?τηση συνυποβα?λλεται σχετικο? παρα?βολο, το οποι?ο εκδι?δεται με διπλο?τυπο ει?σπραξης απο? την αρμο?δια ?ΟΥ στον ΚΑΕ 3743, με ονομασι?α «παρα?βολα επι?δειξης γραπτω?ν δοκιμι?ων Πανελληνι?ων Εξετα?σεων». Το παρα?βολο ορι?ζεται σε 50 ευρω? για την επι?δειξη ε?ως τριω?ν (3) γραπτω?ν δοκιμι?ων και σε 80 ευρω? για την επι?δειξη περισσοτε?ρων των τριω?ν (3) γραπτω?ν δοκιμι?ων (αριθμ. Φ151/96481/Β6/7-8-2009 ΚΥΑ των Υπουργω?ν Οικονομι?ας και Οικονομικω?ν και Παιδει?ας ?ια Βι?ου Μα?θησης και Θρησκευμα?των).
Η επι?δειξη των γραπτω?ν δοκιμι?ων θα γι?νεται κατα? την περι?οδο Οκτωβρι?ου – Νοεμβρι?ου – ?εκεμβρι?ου στη ?ιευ?θυνση που υποβλη?θηκαν οι αντι?στοιχες αιτη?σεις, στον ι?διο τον ενδιαφερο?μενο (η? και παρουσι?α του γονε?α η? του κηδεμο?να του, εφο?σον ο υποψη?φιος το ζητη?σει) και συ?μφωνα με το χρονοδια?γραμμα που θα ανακοινω?νεται απο? τις αντι?στοιχες ?ιευθυ?νσεις ανα?λογα με τον αριθμο? των γραπτω?ν.