Daily Archives: 15 Δεκεμβρίου 2014

Μουσικοθεατρική Εκδήλωση 2ου Λυκείου Κομοτηνής

Μια ζεστή βραδιά γεμάτη κέφι και τραγούδι ζήσαμε χτες το βράδυ στο Ίδρυμα Παπανικολάου, όπου οι μαθητές μας  παρουσίασαν την ετήσια θεατρική τους παράσταση. Για πέμπτη συνεχή χρονιά οι μαθητές απέδειξαν πως το σχολείο μπορεί να συνδυάσει τη γνώση με τη δημιουργία. Στην παράσταση αυτή συμμετείχαν πάνω από σαράντα μαθητές του σχολείου, οι οποίοι δούλεψαν με ενθουσιασμό ακολουθώντας τις υποδείξεις των καθηγητών τους σε εξωδιδακτικό χρόνο. Έτσι, παρά το φορτωμένο τους πρόγραμμα κατάφεραν να παρουσιάσουν μια παράσταση που συνδύαζε το θέατρο και το τραγούδι και συνεπήρε τους θεατές. Χάρη στο πάθος, την επιμονή και τη ζωντάνια τους εξέπληξαν και γοήτευσαν το κοινό με το ταλέντο και τον αυθορμητισμό τους.

Άξιοι συμπαραστάτες στη προσπάθεια τους, οι καθηγήτριες φιλόλογοι του σχολείου μας , κ. Ταγια Ευαγγελία, Μαυρίδου Χριστίνα και Σαλικίδου Χριστιάνα.