Daily Archives: 8 Μαΐου 2015

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ

Περήφανοι για την κατάκτηση , της 2ης θέσης στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ελεύθερης Πάλης, που έγινε στα Τρίκαλα , την Τετάρτη 6-5-2015, ο Διευθυντής και οι καθηγητές του 2ου Λυκείου Κομοτηνής  , συγχαίρουμε το μαθητή μας  ΣΚΟΝΔΡΑ ΧΡΗΣΤΟ της Α΄ τάξης, που εκπροσώπησε επάξια το σχολείο μας, ανεβαίνοντας στο βάθρο των νικητών.

Ο Πανελληνιονίκης μας αγωνίστηκε με συναθλητές που είχαν περισσότερα κιλά και μεγαλύτερη ηλικία, αφού το πρωτάθλημα αφορούσε μαθητές και των τριών τάξεων του λυκείου.

Πανηγυρίζοντας για το θρίαμβο του που ήταν και θρίαμβος του 2ου Λυκείου, τον ευχόμαστε δύναμη ψυχής, υγεία, θέληση, αισιοδοξία και νίκες στη καθημερινή πάλη της ζωής του.

Εμείς δηλώνουμε παρόντες στη καλλιέργεια του νου του, αφού «νούς υγιής εν σώματι υγιεί»

« Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων»

Ο Δ/ντης

και ο σύλλογος καθηγητών