Daily Archives: 13 Σεπτεμβρίου 2016

Καθορισμός εξεταστέας ύλης για το έτος 2017 για τα μαθήματα που εξετάζονται πανελλαδικά για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποφοίτων Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου

ΥΛΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ_Γ ΓΕΛ 2016_17

Αγιασμός σχολικού έτους 2016-2017

Την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Μαρωνείας & Κομοτηνής κ.κ Παντελεήμονα, ο οποίος εκτός από την ευλογία του απηύθυνε και πατρικές ευχές προς τους μαθητές.

Εκείνο που επαναλήφθηκε και στο φετινό Αγιασμό και δείχνει το οικογενειακό κλίμα που διέπει τα μέλη της κοινότητας του σχολείου μας, ήταν η μαζική παρουσία των αποφοίτων μαθητών της περσινής χρονιάς που θέλησαν να ξανασυναντήσουν τους καθηγητές τους αλλά νοσταλγικά να ξαναζήσουν τις δικές τους μαθητικές στιγμές.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους Read more »