Monthly Archives: Νοεμβρίου 2016

Γιορτή Πολυτεχνείου, 17 Νοεμβρίου 2016

Την Πέμπτη 17-11-2016 οι μαθητές του σχολείου τίμησαν την ημέρα του Πολυτεχνείου με την όμορφη γιορτή που ετοίμασαν οι καθηγήτριες κυρίες Ευκλείδου Κωνσταντίνα, Αγγελίδου Ελένη και Μάντζαρη Δήμητρα. Συγχαρητήρια σε μαθητές και καθηγητές .

Σχολικός Περίπατος – Bazaar της Γ΄ Λυκείου

Στα πλαίσια του σχολικού περιπάτου, οι μαθητές της Γ΄Λυκείου, θέλοντας να ενισχύσουν οικονομικά την Επταήμερη εκδρομή τους, διοργάνωσαν με μεγάλη επιτυχία  bazaar με τρόφιμα που παρασκεύασαν οι ίδιοι άλλα και οι γονείς τους, τα οποία έγιναν ανάρπαστα από τους συμμαθητές και τους καθηγητές τους.Την εκδήλωση έντυσαν με παραδοσιακούς χορούς οι μαθητές της χορευτικής ομάδας του σχολείου. Ένα μπράβο σε όλους τους συντελεστές που έτσι κατέδειξαν το όμορφο κλίμα που διακατέχει τις σχέσεις των μελών της σχολικής κοινότητας του Λυκείου μας.