Monthly Archives: Μαρτίου 2017

Σχολική γιορτή 25ης Μαρτίου, (2016-2017)

Στα πλαίσια του εορτασμού της 25ης Μαρτίου, για πρωτη φορά στον αύλειο χώρο του Λυκείου πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη γιορτή που περιλάμβανε αναγνώσεις, απαγγελίες ποιημάτων, τραγούδια και χορούς.
Υπεύθυνοι της διοργάνωσης της γιορτής ήταν η κ. Δαλματζή και ο κ. Καρακολίδης ενώ το χορευτικό συγκρότημα το προετοίμασε η κ Δαλακούρα.

Η εγκύκλιος για τις Αστυνομικές Σχολές

Εκδόθηκε από την Ελληνική Αστυνομία η εγκύκλιος για την εισαγωγη? αστυνομικω?ν στη Σχολη? Αξιωματικω?ν Ελληνικη?ς Αστυνομι?ας, κατα? το ακαδημαι?κο? ε?τος 2017 – 2018, με το συ?στημα των Πανελλαδικω?ν Εξετα?σεων Ημερησι?ου Γενικου? Λυκει?ου του Υπουργει?ου Παιδει?ας, Ε?ρευνας και Θρησκευμα?των. Πατήστε εδώ για να δείτε την Εγκύκλιο

Το 2ο Λύκειο στο κοινωφελές ίδρυμα ONASSIS στην Αθήνα

Για πέμπτη χρονιά, ο σύγχρονος χορός μπαίνει σε σχολεία της Κομοτηνής και της Αθήνας. Μια παράσταση από μαθητές, που επιβεβαιώνει με τον πιο δημιουργικό τρόπο ότι ο χορός ενώνει…