Monthly Archives: Μαΐου 2017

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ

Την Τρίτη 30-5-2017 συνεδρίασε ο σύλλογος διδασκόντων και προέβη στην έκδοση των αποτελεσμάτων των ενδοσχολικών εξετάσεων της Γ΄Λυκείου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ _ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ_ Γ” ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ_ ΓΙΑ_ ΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΤΕΦΑΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΤΕΦΑΑ ΕΒΡΟΥ 2017_signed

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΤΕΦΑΑ ΚΑΒΑΛΑΣ 2017

Το Σχολείο μας στα Ελευθέρια Κομοτηνής 2017

Πιστό στις αρχές και στις αξίες που επιβάλλει το εκπαιδευτικό μας σύστημα για τη διαμόρφωση της ολοκληρωμένης προσωπικότητας του μαθητή με ακεραιότητα, συνέπεια, υπευθυνότητα, πειθαρχία αλλά και αισιοδοξία, δύναμη, θάρρος, αντοχή, φιλοπατρία και εμπιστοσύνη στις ρίζες της ελληνικής μας παράδοσης, το 2ο Λύκειο Κομοτηνής, πρωτοπόρο πάντα, παρουσίασε παραδοσιακούς χορούς της Θράκης μας στην κεντρική πλατεία, το βράδυ της Κυριακής 7-5-2017, φορώντας και τιμώντας τις εξαιρετικές παραδοσιακές Read more »

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017/2018

Ενημέρωση Λυκείων – Υποτροφίες 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΕΞΕΤΑΣΤΕΑ ΥΛΗ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2017-2018

Επιδόθηκε στους μαθητές το Πρόγραμμα των Ενδοσχολικών Εξετάσεων καθώς και η Εξεταστέα Ύλη.

Η προκήρυξη για τις Στρατιωτικές Σχολές

Εκδόθηκε σήμερα από το ΓΕΕΘΑ η  Προκη?ρυξη για τις Στρατιωτικές Σχολές  Ευελπι?δων (ΣΣΕ), Ναυτικω?ν ?οκι?μων (ΣΝ?), Ικα?ρων (ΣΙ), Αξιωματικω?ν Σωμα?των (ΣΣΑΣ), Αξιωματικω?ν Νοσηλευτικη?ς (ΣΑΝ) και των Ανωτε?ρων Στρατιωτικω?ν Σχολω?ν Υπαξιωματικω?ν (ΑΣΣΥ), Στρατου? Ξηρα?ς (ΣΜΥ), Πολεμικου? Ναυτικου? (ΣΜΥΝ) και της Πολεμικη?ς Αεροπορι?ας (ΣΜΥΑ), Ακαδημαι?κου? Ε?τους 2017 ? 18».

Δείτε την προκήρυξη

ΑΙΤΗΣΗ_ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

XΡΟΝΟ?ΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΚΑΙ ΣΧΟΛΩΝ

1. Ε?λληνες Εσωτερικου?

α. Υποβολη? Αι?τησης-?ικαιολογητικω?ν ε?ως Παρασκευη? 19 Μαϊ?ου 2017
(Ημερομηνι?α σφραγι?δας ταχυδρομικη?ς υπηρεσι?ας).

β. Ε?κδοση Κατα?στασης Υποψηφι?ων με Ελλιπη? ?ικαιολογητικα? ε?ως
Τρι?τη 6 Ιουνι?ου 2017.

γ. Υποβολη? Ελλιπω?ν ?ικαιολογητικω?ν ε?ως Παρασκευη? 9 Ιουνι?ου
2017 (Ημερομηνι?α σφραγι?δας ταχυδρομικη?ς υπηρεσι?ας).

δ. Ε?κδοση τελικη?ς κατα?στασης δεκτω?ν υποψηφι?ων για συμμετοχη? στις ΠΚΕ καθω?ς και προγρα?μματος διεξαγωγη?ς των ΠΚΕ (το?πος ? χρο?νος): Τετα?ρτη 21 Ιουνι?ου 2017.

ε. ?ιεξαγωγη? ΠΚΕ: εντο?ς του χρονικου? διαστη?ματος απο? Πε?μπτη 22 Ιουνι?ου 2017 ε?ως και Πε?μπτη 20 Ιουλι?ου 2017, ανα?λογα με τον αριθμο? των υποψηφι?ων ανα? εξεταστικο? κε?ντρο.

2. Ε?λληνες Εξωτερικου?

α. Υποβολη? Αι?τησης-?ικαιολογητικω?ν ε?ως Τρι?τη 25 Ιουλι?ου 2017
(Ημερομηνι?α σφραγι?δας ταχυδρομικη?ς υπηρεσι?ας).

β. Ε?κδοση Κατα?στασης Υποψηφι?ων με ελλιπη? δικαιολογητικα? ε?ως
Παρασκευη? 4 Αυγου?στου 2017.

γ. Υποβολη? Ελλιπω?ν ?ικαιολογητικω?ν ε?ως Παρασκευη? 11
Αυγου?στου 2017 (Ημερομηνι?α σφραγι?δας ταχυδρομικη?ς υπηρεσι?ας).

δ. Ε?κδοση τελικη?ς κατα?στασης δεκτω?ν υποψηφι?ων για συμμετοχη? στις ΠΚΕ καθω?ς και προγρα?μματος διεξαγωγη?ς των ΠΚΕ (το?πος ? χρο?νος): Παρασκευη? 21 Αυγου?στου 2017.

ε. ?ιεξαγωγη? ΠΚΕ: ?ευτε?ρα 28 Αυγου?στου 2017 ε?ως και Παρασκευη? 1 Σεπτεμβρι?ου 2017.

3. Τονι?ζεται ο?τι, οι υποψη?φιοι/ες ει?ναι αποκλειστικα? υπευ?θυνοι:

α. Να μα?θουν αν τα δικαιολογητικα? τους ε?γιναν δεκτα? η? ο?χι και να τα συμπληρω?σουν, αν απαιτει?ται. Ο ε?λεγχος των δικαιολογητικω?ν θα γι?νει απο? τις Σχολε?ς και απο? τη ?ΑΕ/Β1 ο?πως προβλε?πουν οι οργανισμοι? λειτουργι?ας τους.

β. Να ενημερωθου?ν για το χρο?νο και τον το?πο διεξαγωγη?ς των ΠΚΕ

4. Τα δικαιολογητικα? των υποψηφι?ων θα γι?νονται δεκτα? απο? τις Σχολε?ς 1ης Προτι?μησης η? τη ?ΑΕ/Β1 στην περι?πτωση αποστολη?ς τους με?χρι και τις καταληκτικε?ς ημερομηνι?ες που αναγρα?φονται στο παρο?ν Παρα?ρτημα, εφο?σον φε?ρουν ευανα?γνωστη ημερομηνι?α σφραγι?δας ταχυδρομικη?ς υπηρεσι?ας δημο?σιας η? ιδιωτικη?ς.