Monthly Archives: Σεπτεμβρίου 2017

ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ 15 ΜΕΛΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

Την Παρασκευή 29/9/2017 πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη των μελών του 15μελούς συμβουλίου των μαθητών. Αφού τους συγχαρούμε να τους ευχηθούμε καλή ενασχόληση με τα κοινά.

Δείτε_ τα_ Αποτελέσματα

Αγιασμός σχολικού έτους 2017-2018

Την Δευτέρα 11-9-2017 πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Μαρωνείας & Κομοτηνής κ.κ Παντελεήμονα, με την παρουσία των βουλευτών Μουσταφά Μουσταφά, Αιχάν Καραγιουσούφ και Ιλχάν Αχμέτ, του αντιπεριφερειάρχη Ροδόπης Νίκου Τσαλικίδη, του δήμαρχου Κομοτηνής Γιώργου Πετρίδη, της προϊσταμένης της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Μαίρης Κοσμίδου, καθώς επίσης  αναγνώστηκε μήνυμα του περιφερειακού διευθυντή εκπαίδευσης ΑΜ-Θ.

Εκείνο που επαναλήφθηκε και στο φετινό Αγιασμό και δείχνει το οικογενειακό κλίμα που διέπει τα μέλη της κοινότητας του σχολείου μας, ήταν η μαζική παρουσία των αποφοίτων μαθητών της περσινής χρονιάς που θέλησαν να ξανασυναντήσουν τους καθηγητές τους και να ξαναζήσουν μαθητικές στιγμές.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους

Ένταξης των Σχολών στα Επιστημονικά Πεδία

ΥΑ_Ένταξης_ σε_ Ε.Π

Καθορισμός εξεταστέας ύλης για το έτος 2018 για τα μαθήματα που εξετάζονται πανελλαδικά για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποφοίτων Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου»

Εξεταστέα_ Ύλη _Πανελλαδικών_2018

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ-ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Την Δευτέρα 11-9-2017  και ώρα 09:30 π.μ θα πραγματοποιηθεί ο Επίσημος Αγιασμός για την έναρξη της νέας  Σχολικής Χρονιάς.

Την ίδια ημέρα θα δοθεί σε κάθε μαθητή σακούλα  με τα σχολικά βιβλία της Τάξης που θα φοιτήσει.
IMG_20170907_190245 (2) IMG_20170907_085836