Monthly Archives: Απριλίου 2015

Επίδοση Δελτίου Εξεταζομένου πανελλαδικών εξετάσεων 2015

Α:   Οι υποψήφιοι παρελθόντων ετών που υπέβαλλαν Αίτηση συμμετοχής στις Πανελλαδικές εξετάσεις σχολικού έτους 2014-2015, θα μπορούν να προσέρχονται απο τις    4-5-2015 και σε ώρες λειτουργίας του σχολείου , προκειμένου να παραλαμβάνουν το Δελτίο Εξεταζομένου καθώς και τις οδηγίες για  τις Εξετάσεις.

Β: Στους τελειόφοιτους μαθητές του Λυκείου η επίδοση θα γίνει την Τρίτη  12-5-2015.Η Παρουσία όλων των μαθητών κρίνεται απαραίτητη εκείνη την ημέρα.

Απο το Γραφείο

Ομιλία με θέμα τον Επαγγελματικό Προσανατολισμό

Οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων των Λυκείων του Ν. Ροδόπης σε συνεργασία με το ΚΕΝΤΡΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ και ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ διοργανώνουν Συνάντηση-Ομιλία με θέμα τον Επαγγελματικό Προσανατολισμό.

Η Παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 26 Απριλίου 2015 και ώρα 5 μ.μ. στο χώρο του Αμφιθεάτρου του Μουσικού Σχολείου Κομοτηνής, όπου υπεύθυνοι του ΚΕΣΥΠ και εκπρόσωποι του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης θα ενημερώσουν για τις επιλογές των μαθητών μετά το Λύκειο.

Πανελλήνιοι Αγώνες Κλασσικού Αθλητισμού Λυκείων

Την Τετάρτη 1-4-2015 πραγματοποιήθηκαν στο χώρο του Πανθρακικού Σταδίου Κομοτηνής οι Πανελλήνιοι Αγώνες Κλασσικού Αθλητισμού μεταξύ των Λυκείων του Νομού μας.
Στους αγώνες οι μαθητές του σχολείου μας σημείωσαν σημαντικές επιτυχίες.

Ευχή όλων είναι πάντα οι αγώνες τους να στέφονται από επιτυχίες

Συγκεκριμένα:

Αποτελέσματα_Αγοριών