Monthly Archives: Απριλίου 2018

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΔΕΛΤΙΟΥ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟΥ

New_50Παρακαλούνται οι υποψήφιοι παρελθόντων ετών να προσέλθουν στη Γραμματεία του σχολείου  για να παραλάβουν το Δελτίο Εξεταζομένου.

Πανελλαδικές: Η προκήρυξη για τις Στρατιωτικές Σχολές

New_50Εκδόθηκε σήμερα από το υπουργείο Εθνικής Αμυνας η Προκη?ρυξη ?ιαγωνισμου? Επιλογη?ς Σπουδαστω?ν-τριω?ν Ανωτα?των Στρατιωτικω?ν Εκπαιδευτικω?ν Ιδρυμα?των (ΑΣΕΙ), Ευελπι?δων (ΣΣΕ), Ναυτικω?ν ?οκι?μων (ΣΝ?), Ικα?ρων (ΣΙ), Αξιωματικω?ν Σωμα?των (ΣΣΑΣ), Αξιωματικω?ν Νοσηλευτικη?ς (ΣΑΝ) και των Ανωτε?ρων Στρατιωτικω?ν Σχολω?ν Υπαξιωματικω?ν (ΑΣΣΥ), Στρατου? Ξηρα?ς (ΣΜΥ), Πολεμικου? Ναυτικου? (ΣΜΥΝ), Πολεμικη?ς Αεροπορι?ας (ΣΜΥΑ).

Σύμφωνα με την σχετική προκήρυξη  , η προθεσμία για την υποβολή των σχετικών δικαιολογητικών των υποψηφίων για τη συμμετοχή τους στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ) των Στρατιωτικών Σχολών λήγει στις 10 Μαΐου 2018 (σφραγίδα ταχυδρομείου).

New_50ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ-ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΕΕΘΑ ΑΚΑΔ ΕΤΟΥΣ 2018-2019 ΑΔΑ ΩΥ1Ω6-ΧΚ4

Δείτε_την_Προκήρυξη

Αίτηση_Δήλωση

Το Πρόγραμμα των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018 και των Ειδικών Μαθημάτων

Ανακοινώθηκε σήμερα από το υπουργείο Παιδείας  το πρόγραμμα των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2018