Αγιασμός σχολικού έτους 2017-2018

Την Δευτέρα 11-9-2017 πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Μαρωνείας & Κομοτηνής κ.κ Παντελεήμονα, με την παρουσία των βουλευτών Μουσταφά Μουσταφά, Αιχάν Καραγιουσούφ και Ιλχάν Αχμέτ, του αντιπεριφερειάρχη Ροδόπης Νίκου Τσαλικίδη, του δήμαρχου Κομοτηνής Γιώργου Πετρίδη, της προϊσταμένης της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Μαίρης Κοσμίδου, καθώς επίσης  αναγνώστηκε μήνυμα του περιφερειακού διευθυντή εκπαίδευσης ΑΜ-Θ.

Εκείνο που επαναλήφθηκε και στο φετινό Αγιασμό και δείχνει το οικογενειακό κλίμα που διέπει τα μέλη της κοινότητας του σχολείου μας, ήταν η μαζική παρουσία των αποφοίτων μαθητών της περσινής χρονιάς που θέλησαν να ξανασυναντήσουν τους καθηγητές τους και να ξαναζήσουν μαθητικές στιγμές.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους