Εγγραφή μαθητών/μαθητριών στη Β” τάξη και Γ” του Λυκείου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ευχόμαστε για τη νέα σχολική χρονιά υγεία και καλή πρόοδο στους μαθητές/μαθήτριές μας.

Σας ενημερώνουμε ότι για την ολοκλήρωση της ανανέωσης εγγραφής είναι απαραίτητη η υπεύθυνη δήλωση (συνημμένο έγγραφο) του έτερου κηδεμόνα (όχι αυτός που έκανε την εγγραφή), στην οποία θα αναγράφεται το παρακάτω κείμενο:

«συναινώ να φοιτήσει το τέκνο μας/κηδεμονευόμενος/η στη σχολική μονάδα που έχει κατανεμηθεί για το σχολικό έτος 2022-23».

Παρακαλείσθε να μην αποστείλετε ηλεκτρονικά αυτήν την αίτηση στο υπηρεσιακό email, υπάρχει όμως η δυνατότητα  να προσκομισθεί από το παιδί σας στον/στην υπεύθυνο/η του τμήματός του, την πρώτη εβδομάδα μετά τον Αγιασμό (θα σας αποσταλεί νέο email, που θα σας ενημερώνει για το ποιος/ποια εκπαιδευτικός ορίστηκε υπεύθυνος/η).

Επίσης, εφόσον έχει αλλάξει ο αριθμός τηλεφώνου ή/και η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του κηδεμόνα που έκανε την ηλεκτρονική εγγραφή, θα πρέπει να μας προσκομίσει ο ίδιος υπεύθυνη δήλωση, που θα συμπληρώσει στο σχολείο, με τα νέα στοιχεία επικοινωνίας του.

Σας επισυνάπτουμε τη σχετική υπεύθυνη δήλωση.

Από τη Διεύθυνση του 2ου ΓΕΛ Κομοτηνής