Διάκριση του 2ου ΓΕΛ Κομοτηνής στο Μαθητικό Διαγωνισμό «Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης «Alan Turing” καταλαμβάνοντας τις 2 πρώτες θέσεις στην Περιφέρεια ΑΜΘ

Στις 26 Απριλίου 2023, διεξήχθη διαδικτυακά η Α’ Φάση του Μαθητικού Διαγωνισμού «Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης «Alan Turing” και το 2ο ΓΕΛ Κομοτηνής κατέλαβε τις 2 πρώτες θέσεις στην περιφέρεια ΑΜΘ. Συγκεκριμένα η ομάδα που αποτελούνταν από τους Εξάρχου Ευστάθιος, Αργυρίου Βασίλειος και Αθανάσαρος Νικόλαος, της Β’ λυκείου, κατέκτησε την 1η θέση με ποσοστό επιτυχίας 90% και η ομάδα που αποτελούνταν από τους Γιαννακοπούλου Θεοδώρα, Κουμπάκη Κωνσταντίνο και Μουσκοΐδη Ευθύμιο, μαθητές της Γ’ Λυκείου, κατέκτησε τη 2η θέση με ποσοστό 80%.