Daily Archives: 11 Φεβρουαρίου 2024

Ενημέρωση υποψηφίων σχετικά με την προκήρυξη διαγωνισμού επιλογής σπουδαστών για τις Στρατιωτικές Σχολές ακαδημαϊκού έτους 2024-2025.

Eκδήλωση «Σχολείο Πρέσβης του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου» (EPAS) και κάλυψη από ΕΡΤ3

Την Παρασκευή 9/2/2024 και ώρα 12:00 μ.μ. το 2ο ΓΕΛ Κομοτηνής στο πλαίσιο του προγράμματος «Σχολείο Πρέσβης του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου» European Parliament Ambassador School (EPAS ) διοργάνωσε συζήτηση των Junior Ambassadors με τον Κοσμήτορα της Νομικής και Καθηγητή Δικαίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης κ. Χρυσομάλλη Μιχάλη με θέμα » Η Ευρώπη κι Εμείς» όπου συζητήθηκαν οι απορίες των μαθητών και μαθητριών γύρω από την Ευρωπαϊκή Ένωση, τους Ευρωπαϊκούς Θεσμούς, τη διαδικασία Νομοθεσίας, την επιβολή κυρώσεων και τις Ευρωεκλογές.