Προκειμένου να ολοκληρώσετε την εγγραφή του παιδιού σας στο Λύκειο θα πρέπει να προσέρχεστε κάθε Πέμπτη από τις 09:00 έως και 13:00, και από τις 1-9-2020 και μετά καθημερινά μέχρι και στις 06-9-2021 στο σχολείο και στις ώρες 8:30 με 13:30, υποβάλλοντας τα παρακάτω δικαιολογητικά:
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ
1. Έντυπο της Αίτησης Εγγραφής Αίτηση Εγγραφής (Φόρμα
2. Εκτύπωση της Ηλεκτρονικής Δήλωσης τοποθέτησης στο 2ο Λύκειο .Την εκτυπώνετε από την διεύθυνση https://e-eggrafes.minedu.gov.gr/ ( Όσοι την έχετε εκτυπώσει δεν χρειάζεται να την επανεκτυπώσετε)
3. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ Ν 1599 (ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΗΔΕΜΟΝΑ Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ)
4. Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του μαθητή́ ή Πιστοποιητικό́ του Δήμου/ Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος ο μαθητής , εφόσον δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας.
Β΄ Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ
1)ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ Ν 1599 (ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΗΔΕΜΟΝΑ _B & Γ ΛΥΚΕΙΟΥ)
2) Την Εκτύπωση της Ηλεκτρονικής Δήλωσης ανανέωσης εγγραφής στο 2ο Λύκειο .Την εκτυπώνετε από την διεύθυνση https://e-eggrafes.minedu.gov.gr/
Για κάθε απορία σας μην διστάσετε να την εκφράσετε είτε στο e-mail του σχολείου: mail@2lyk-komot.rod.sch.gr, είτε τηλεφωνικά(2531022748) κάθε Πέμπτη από τις 09:00 έως και 13:00, και από τις 1-9-2020 και μετά καθημερινά